חניכת פארק "גב-ים נגב"

הדפס

03-09-13

חניכת פארק 03-09-13

 

בתאריך 03 בספטמבר חנך ראש המממשלה מר בנימין נתניהו את פארק "גב-ים" נגב, "ראש הממשלה בנימין נתניהו:"העולם משתנה במהירות אדירה וכמות הידע עולה באופן גיאומטרי. הידע הזה יוצר לנו אתגרים חדשים אך גם הזדמנויות חדשות וסייבר הוא התחום הגדול ביותר שקורה כאן, ואנחנו כוח בזה. אנחנו מביאים את הכוח הקיברנטי של ישראל כאן לבאר שבע".

הפארק ישמש כמרכז טכנולוגיה מוביל בארץ ובעולם והוא הוקם סמוך לאוניברסיטה מחקרית וליחידות הטכנולוגיות של צה"ל. מספר חברות היי-טק מהמובילות, בחרו לעבור למבנים זמניים כבר ב-2011 כדי להבטיח את מיקומן העתידי במבנה הראשון שנחנך ב-2013.
הפארק צפוי להגדיל משמעותית את היצע התעסוקה בבאר שבע ולספק עשרות אלפי משרות ישירות ועקיפות בעשור הקרוב. הפארק הוקם על פני כ-200 דונם, כולל כ-200 אלפי מ"ר בנוי בכ-20 בניינים, שטחי מסחר וחנייה. מטה הסייבר הלאומי מוביל, בשיתוף עיריית באר שבע ואוניברסיטת בן גוריון מתווה להפיכת באר שבע למרכז סייבר בינלאומי, באמצעות הקמה של קריית סייבר אשר תכיל תעשייה, אקדמיה, גורמי ביטחון והגנה, ומוסדות חינוך מדעיים-טכנולוגיים.

בפארק התמקמו חברות היי-טק ישראליות ובינלאומיות העוסקות במחקר ובפיתוח של תעשיות עתירות ידע היוצרות יחד אקו-סיסטם חד פעמי וייחודי. עם החברות שקבעו את משכנן בבניין הראשון, שאוכלס בסוף יוני השנה, ניתן למנות את EMC, NESS,JVP , ECI,, אלביט, אוניברסיטת בן גוריון בשיתוף דויטשה טלקום, גפן דקל ו-DBMotion .