מרכזים מסחריים

הדפס

נדל"ן מסחרי -​ ​מרכזי קניות ובילוי

 

תחת השם מרכזים מסחריים כלולים סוגים שונים של נדל"ן מסחרי כמו קניונים, שהם מרכזי קניות ובילוי סגורים בהיקף של 20,000 מ"ר ומעלה; פאוור סנטרים, המתאפיינים בדרך-כלל במבנים פתוחים המאפשרים חנייה עילית פתוחה, בחנויות גדולות יותר ובמחירי שכירות נמוכים יותר; ומרכזים שכונתיים קטנים, בהיקף של 3,000-5,000 מ"ר. בכל מרכז קיימים שוכרי עוגן דוגמת סניפים של רשתות מזון גדולות, ושוכרים אחרים. שכר הדירה המשולם על-ידי השוכרים כולל שכר דירה בסיסי ובנוסף (בעיקר בקניונים) גם אחוזים מהפדיון.
קבוצת נכסים ובניין פעילה בייזום והקמת מרכזים מסחריים ברחבי ישראל. לקבוצה בעלות על נדל"ן מסחרי כדוגמאת קניון קריית אונו (50%), על שלושה פאוור סנטרים - ישפרו מודיעין, נס-ציונה וקריית-גת - המתאפיינים במבנה פתוח ייחודי המקל על הנגישות לכלי רכב והמאפשר לקונים לחנות בקרבת החנויות ולהגיע אליהן בקלות, ומרכזים שכונתיים בכרכור, בית-שאן וערד.


הקבוצה ממשיכה לפעול להרחבת הרשת על-ידי נדל"ן מסחרי כדוגמת בניית מרכזים מסחריים נוספים ברחבי הארץ, לצד שיפור והרחבת המרכזים הקיימים. לאחרונה החלה הקבוצה בבנייתו של מתחם בילוי וקניות "ישפרו פלאנט" בהיקף של 70,000 מ"ר עם כ-2,000 מקומות חנייה עיליים, שיכלול עיר סרטים ראשונה בבאר-שבע ובה מתחם מגה-חוויתי של בילוי וקניות, שיכלול 20 אולמות קולנוע חדשניים ביניהם אולם ייחודי של IMAX DIGITAL, מתחם אשר יהווה מוקד משיכה ובילוי לתושבי הדרום.